Faulkner University Thomas Goode Jones School of Law Award Listing

Student Name Course Title Semester View Award
Cody Poe
Products Liability
Fall
2014
Andrew Poston
Moot Court Competition Team
Fall
2014
Caleb Rush
Civil Procedure I (Campbell)
Fall
2014
Caleb Rush
Legal Research and Writing I (Voigt)
Fall
2014
Caleb Rush
Criminal Law
Fall
2014
Michael Santos
Criminal Law
Fall
2014
Jase Sayre
Advanced Legal Research
Fall
2014
Jacqueline Shealy
Intellectual Property
Fall
2014
James Smith
Immigration
Fall
2014
Elliott Smith
Trial Advocacy for Competition
Fall
2014
Scott Smith
Remedies (Keele)
Fall
2014
Haley Steelman
Criminal Law
Fall
2014
Ryan Stinson
Pre-Trial Practice (Craft)
Fall
2014
Joshua Strickland
Bankruptcy
Fall
2014
Janet Thornton
Legal Drafting
Fall
2014
Jasmine Till
Religion and the Constitution
Fall
2014
Brittany Vautrin
Legal Research and Writing I (Voigt)
Fall
2014
Brittany Watson
Legal Research & Writing I (Mazur)
Fall
2014
Joshua Bradshaw
Mediation Competition Team
Spring
2014
Claire Burns
Legal Research & Writing II (Voigt)
Spring
2014
Michael Cauley
Legal Research & Writing II (Montiel)
Spring
2014
Alex Corder
Constitutional Law II (Garman)
Spring
2014
Todd Gee
Legal Research & Writing II (Voigt)
Spring
2014
Todd Gee
Constitutional Criminal Procedure
Spring
2014
David Haggard
Trial Competition Team
Spring
2014
Donna Hallmark
Business Associations (Reynolds)
Spring
2014
Paul Hannan
Wills and Trusts
Spring
2014
Brittany Harpool
Worker's Compensation
Spring
2014
Joseph Hastings
Advanced Legal Research
Spring
2014
Kimberly Hobbs
Constitutional Law II (Garman)
Spring
2014
Sherri Hohnadel
Advanced Trial Advocacy
Spring
2014
Taryn Hull
Legal Research & Writing II (Hamlett)
Spring
2014
Taryn Hull
Contracts (DeBoer)
Spring
2014
Nikki Hussey
Civil Procedure II (Vega)
Spring
2014
Brandon Jackson
Family Law
Spring
2014
Brandon Jackson
Interview, Counseling, Negotiation (McInnish)
Spring
2014
Sara Judah
Advanced Legal Research
Spring
2014
Ian Kennedy
Moot Court Competition Team
Spring
2014
Aigner Kolom
Business Associations (Vega)
Spring
2014
Aigner Kolom
Professional Responsibility
Spring
2014
Andrew Lindsey
Constitutional Law II (Olree)
Spring
2014
Evan Loftis
Employment Law
Spring
2014
Willis McKee
Interview, Counseling, Negotiation (McTear)
Spring
2014
Tripp Owens
Taxation of Business Enterprises
Spring
2014
Donald Riggins
Constitutional Criminal Procedure
Spring
2014
Aubrey Rush
Legal Research & Writing II (Hamlett)
Spring
2014
Aubrey Rush
Civil Procedure II (Campbell)
Spring
2014
Morgan Sanders
Employment Law
Spring
2014
Elliott Smith
Contracts (Hammond)
Spring
2014
Ryan Stinson
Health Law (Fraud and Abuse)
Spring
2014

Pages