Faulkner University Thomas Goode Jones School of Law Award Listing

Student Name Course Title Semester View Award
Clay Hopkins
Contracts (Hammond)
Spring
2012
Ian Kennedy
Contracts (DeBoer)
Spring
2012
Spencer Kyle
Professional Responsibility (Dees)
Spring
2012
Spencer Kyle
Employment Law
Spring
2012
Sherry Lankford
Trial Advocacy (Griffith) Best Advocate
Spring
2012
Michael Lee
Business Associations (Reynolds)
Spring
2012
Jorja Loftin
Wills and Trusts
Spring
2012
Jorja Loftin
Appellate Advocacy
Spring
2012
Neal Marlow
Property (MacLeod)
Spring
2012
Neal Marlow
Civil Procedure II (Campbell)
Spring
2012
Tyler McCauley
Law and Bioethics
Spring
2012
Rose Metzger
Sentencing Reform Lab
Spring
2012
Josh Milam
Freedom of Expression
Spring
2012
Josh Milam
Business Associations (Vega)
Spring
2012
Rachel Miller
Constitutional Law II (Olree)
Spring
2012
David Musgrove
Gaming Law
Spring
2012
Ashley Norgard
Advanced Torts
Spring
2012
Katherine Pattillo
Children's Rights
Spring
2012
Amanda Pettry
Property (Emerson)
Spring
2012
Mandy Pinkard
Constitutional Law II (Garman)
Spring
2012
Jessica Robinson
Legal Research & Writing II (Hamlett)
Spring
2012
Morgan Sanders
Legal Research & Writing II (Voigt)
Spring
2012
Morgan Sanders
Contracts (DeBoer)
Spring
2012
Ryan Schur
Advanced Legal Research
Spring
2012
Catherine Jordan Speake
Criminal Procedure Adjudication
Spring
2012
Joshua Stapp
Arbitration
Spring
2012
Andrew Turpen
Criminal Procedure Adjudication
Spring
2012
Joshua Ward
Environmental Law
Spring
2012
Joshua Ward
Negotiable Instruments
Spring
2012
Cody Fenton
Federal Courts
Summer
2012
Brent Helms
Trial Advocacy (Best Advocate)
Summer
2012
Sherry Lankford
Public Health Seminar
Summer
2012
Emily Blake
Criminal Procedure: Investigation
Fall
2011
Brittney Bucak
Comparative Constitutional Law
Fall
2011
Timothy Colbert
Constitutional Law I (Garman)
Fall
2011
Jordan Leigh Davis
Family Law
Fall
2011
Jordan Blankenship Davis
Constitutional Law I (Olree)
Fall
2011
Mary Day
Advanced Legal Research
Fall
2011
Rodney Dillard
Advanced Legal Research
Fall
2011
Susan Dodge
Federal Income Tax
Fall
2011
Susan Dodge
Trial Competition Team (Best Advocate)
Fall
2011
Ashley Fridovich
Legal Research & Writing I (Limmer)
Fall
2011
Joshua Blake Fuller
Legal Research & Writing I (Hamlett)
Fall
2011
Erin Hoskins
International Business Litigation
Fall
2011
Odeh Issis
Products Liability
Fall
2011
Leslie Heard Jones
Legal Research & Writing I (Voigt)
Fall
2011
Ian Kennedy
Legal Research & Writing I (Voigt)
Fall
2011
Jorja Loftin
Moot Court Competition
Fall
2011
Evan Loftis
Foundations of Law (MacLeod)
Fall
2011
Evan Loftis
Torts I (McFarland)
Fall
2011

Pages