Faulkner University Thomas Goode Jones School of Law Award Listing

Student Name Course Title Semester View Award
Blake Piel
Civil Procedure II (Keele)
Spring
2015
Blake Piel
Contracts (DeBoer)
Spring
2015
Blake Piel
Legal Research & Writing II (Hamlett)
Spring
2015
Cody Poe
Professional Responsibility (Yates)
Spring
2015
Andrew Poston
Moot Court Competition Team
Spring
2015
Charles Raney
First Amendment and Individual Rights (Olree)
Spring
2015
Jordan Reeves
Pre-Trial Practice (Mason)
Spring
2015
Caleb Rush
Legal Research & Writing II (Voigt)
Spring
2015
Caleb Rush
Property (Nelson)
Spring
2015
Jacqueline Shealy
Wills and Trusts
Spring
2015
Scott Smith
Federal Courts
Spring
2015
Scott Smith
Bar Preparation Course
Spring
2015
Leonard Smith
Bar Preparation Course
Spring
2015
Scott Smith
Sales and Negotiable Instruments
Spring
2015
Scott Smith
Trial Competition Team
Spring
2015
Hayden Sneed
Business Associations (Vega)
Spring
2015
Haley Steelman
Legal Research & Writing II (Mazur)
Spring
2015
Shelby Thorpe
In-House Counsel
Spring
2015
Joseph Tutone
Pre-Trial Practice (Mason)
Spring
2015
Nichole Woodburn
Property and Economic Justice
Spring
2015
Anna-Marie Adcock
Land Planning
Fall
2014
Kaleb Beams
Torts (Garner)
Fall
2014
Rachel Boyd
Federal Income Tax
Fall
2014
Rachel Boyd
Administrative Law
Fall
2014
Miranda Brown
Remedies (DeBoer)
Fall
2014
Miranda Brown
Advanced Criminal Procedure
Fall
2014
Claire Burns
Moot Court Competition Team
Fall
2014
Jenny DeBerry
Foundations of Law (McFarland)
Fall
2014
James Doyle
Sports and the Law
Fall
2014
Raymond Evans
Health Law
Fall
2014
Paul Evans
Legal Research and Writing I (Hamlett)
Fall
2014
Paul Evans
Civil Procedure I (Keele)
Fall
2014
Madison Fuller
Religion and the Constitution
Fall
2014
Madison Fuller
Advanced Legal Research
Fall
2014
Todd Gee
Evidence (Yates)
Fall
2014
Todd Gee
Constitutional Law I (Olree)
Fall
2014
Michael Hill
Jurisprudence
Fall
2014
Nikki Hussey
Evidence (Lester)
Fall
2014
Valynda Jerome-Williams
Children's Rights
Fall
2014
Valynda Jerome-Williams
Children's Rights
Fall
2014
Valynda Jerome-Williams
Constitutional Law I (Garman)
Fall
2014
Aigner Kolom
Family Law
Fall
2014
Laura LeCroy
Dispute Resolution Process
Fall
2014
Audrey Liston
Moot Court Competition Team
Fall
2014
Madelyn Mauldin
Secured Transactions
Fall
2014
Jessica Meeks
Pre-Trial Practice (Mason)
Fall
2014
Jessica Parker
Torts (Montiel)
Fall
2014
Jessica Parker
Foundations of Law (MacLeod)
Fall
2014
Jessica Parker
Criminal Law
Fall
2014
Blake Piel
Legal Research and Writing I (Hamlett)
Fall
2014

Pages