Faulkner University Thomas Goode Jones School of Law Award Listing

Student Name Course Title Semester View Award
Luke Farmer
Legislation
Fall
2017
Jiadrea Ford
Children's Rights
Fall
2017
Christopher Fuller
Jurisprudence
Fall
2017
Sarah Hartman
Foundations of Law (McFarland)
Fall
2017
Emma Herren
Torts
Fall
2017
Preston Huggins
Pre-Trial Practice
Fall
2017
Michael Jackson
Civil Rights
Fall
2017
Lauren James
First Amendment and Individual Rights (Olree)
Fall
2017
Joseph Jasper
Contract Drafting
Fall
2017
Orlando Johnson
Intellectual Property
Fall
2017
Heath Ladner
Criminal Law (Yates)
Fall
2017
Lydia Lake
Legal Research & Writing I (Hamlett)
Fall
2017
Courtney Lovelace
Civil Procedure I (Keele)
Fall
2017
Holly McCormac
Trial Advocacy for Competition
Fall
2017
Brandy Merrifield
Interview, Counsel/Negotiation
Fall
2017
Matthew Parten
Remedies
Fall
2017
Megan Phillips
Constitutional Criminal Procedure (Otey)
Fall
2017
Megan Phillips
First Amendment and Individual RIghts (Hammond)
Fall
2017
Richard Ryan Purvis
Advanced Legal Analysis
Fall
2017
Daniel Roach
Law and Christian Theology
Fall
2017
Jordan Self
Accounting for Lawyers
Fall
2017
Rachel Syx
Accounting for Lawyers
Fall
2017
Michaela Tillery
Trial Advocacy for Competition
Fall
2017
Zachary Trader
Bankruptcy
Fall
2017
Tara Trull
Civil Procedure I (Campbell)
Fall
2017
Tara Trull
Criminal Law (Otey)
Fall
2017
Burton Walker
Immigration Law
Fall
2017
Tiffany White
Health Law
Fall
2017
James Mitchell Williams
Evidence (Yates)
Fall
2017
Trace Zarr
Federal Crimes
Fall
2017
Cameron Ball
Legal Analysis & Persuasion (Hamlett)
Spring
2017
Brittany Bennett
Trial Advocacy (Mazur)
Spring
2017
Michael Cauley
Wills & Trusts
Spring
2017
Michael Cauley
Law and Bioethics
Spring
2017
Kelley Collins
American Constitutional Order (Hammond)
Spring
2017
Vallee Connor
American Constitutional Order (Olree)
Spring
2017
Ryan Duplechin
Conflict of Laws
Spring
2017
Justin Edwards
Tax
Spring
2017
Stephanie Emfinger
Property
Spring
2017
Stephanie Emfinger
Contracts (Hammond)
Spring
2017
Stephanie Emfinger
Interview, Counseling, Negotiation
Spring
2017
Michael Fish
Arbitration
Spring
2017
John Henderson
Trial Advocacy (Lester)
Spring
2017
Quanisha Holloway
Business Associations
Spring
2017
Lauren James
Legal Analysis & Persuasion (Hamlett)
Spring
2017
Jeffrey Johnston
Moot Court Competition
Spring
2017
Glenn Langner
Appellate Advocacy
Spring
2017
Robert McBride
Pre-Trial Practice
Spring
2017
Holly McCormac
Legal Analysis & Persuasion (Voigt)
Spring
2017
Holly McCormac
Civil Procedure II (Campbell)
Spring
2017

Pages